Stiahnite si naše E-knihy ZADARMO Zobraziť e-knihy
  • Domov
  • FAQ
  • Kto by sa mal chrániť poistením kybernetických rizík?

Kto by sa mal chrániť poistením kybernetických rizík?

Poistenie kybernetických rizík by nemali zanedbávať najmä malé a stredné podniky alebo samosprávy, ktoré sú veľmi zraniteľné pred hackermi, pretože disponujú menším obnosom prostriedkov pre prípadne riešenie kyberútokov. V prípade zlyhania zamestnanca alebo samotného systému má firma zdroj financií, ktoré môž použiť na náhradu škody. Poistenie môžu využiť všetci, čo používajú automatizovaný systém riadenia, obchodníci či poskytovatelia služieb, no aj tí, ktorí používajú platobné terminály a elektronické systémy. V podstate ktokoľvek z právnických osôb či živnostníkov kto spracováva osobné údaje.

Jednotlivé poistenia sa u rôznych poskytovateľov líšia, no pokryť dokáže napríklad náklady na právnu ochranu, ochranu dobrého mena, prešetrenie porušenia ochrany dát a súvisiace s riešením úniku, na výkupné požadované útočníkmi, ušlý zisk a fixné náklady, keď je prevádzka nútená prerušiť svoju činnosť kvôli kyberútoku, ale aj nároky tretej strany. 

Pre viac informácií navštívte stránku Kybernetická bezpečnosť.

 

V prípade záujmu o poradenstvo a služby nás kontaktujte prostredníctvom formuláru, uvedenom nižšie.

Kontakt

Kontaktný formulár

Neviete sa rozhodnúť, ktoré z našich služieb naozaj potrebujete? Napíšte nám a my vám vytvoríme nezáväznú ponuku na mieru.

Mám záujem o služby:
GDPR
KS
KB
WB